2019 FIM MOTOKROS DÜNYA ŞAMPİYONASI SEZONU AÇILIŞ BASIN TOPLANTISI BUGÜN YAPILDI

NEUQUEN (Patagonya Arjantin) 01 Mart 2019 - 2019 FIM Motocross Dünya Şampiyonası sezonu açılış basın toplantısı, imza oturumu ve medya etkinliği ile bugün Neuquen'de başladı.

Yarış yarın başlıyor olsa da, tüm biniciler ve takımlar bugün sadece motosikletleri hazırlamak ve test etmenin yanı sıra yerel taraftarların yarattığı muhteşem atmosfere de katıldılar.

Patagonya - Arjantin MXGP medya merkezinde Öğleden sonra, hem ulusal hem de uluslararası medyaya sunum yapıldı.

Sunum, FIM CEO'su Sn. Tony Skillington, FIM / CMS Direktörü Antonio Luaa Portela, Yerel Organizatör Sn. David Eli ve Villa La Angostura Binbaşı Sn. Gullermo Caruso tarafından gerçekleştirildi.

İlk konu, Youthstream’in 2018 sezonunda MXGP’nin kapsamı bakımından yoğun bir şekilde büyümesiydi. Şampiyona son yıllarda sosyal medyanın varlığından televizyon yayınlarına, hayran katılımına ve daha fazlasına kadar her alanda büyüdü.

Youthstream CEO'su Sn. David Luongo, “Bu büyük organizasyon için tekrar Sayın David Eli ye teşekkür etmek istiyorum. Neuquen'de herkes için sezona başlamak her zaman büyük bir zevk böyle kaliteli bir yarış ve harika bir pist açısından. Spor tarafında, böyle bir seviyeye asla sahip olmadığımızı söylemeliyim. Geçen sezon çok heyecan vericiydi. FIM'e de teşekkür etmek istiyorum, çünkü son yıllarda birlikte yaptığımız çalışmalar çok olumlu olan sporu geliştirmeye devam ediyor. Hala önümüzde uzun yıllar var ve 2019'da yine çok iyi bir sezon olacağına eminiz. Bu yüzden burada olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum ve tüm ekiplere bu sezon başarılar diliyoruz! ” dedi.

FIM CEO Mr. Tony Skillington : MXGP harika bir seri ve bu odada MXGP'ye çok fazla yatırım yapan bir sürü insan var. Bu insanlara yatırımları için şahsen teşekkür etmek istiyorum, çünkü sizsiz bugün elimizde olanı elde edemezdik, bu gerçekten harika bir seri. Kalbim her zaman bu sporda olacak ve bence bu açıdan, birlikte iyi işler yapabileceğimizi kanıtladık. 2019 için çok iyi bir şekilde devam edeceğimizi umuyorum. ” dedi.

FIM/CMS Director Mr. Antonio Alia Portela : “Villa la Angostura'da muhteşem bir etkinlik. Serideki en sevdiğimiz etkinliklerden birisi. Burada bu insanların her yıl etkinliğe kattığı inanılmaz çabadan dolayı hayatlarımız çok kolay. Yerel makamlara teşekkür ediyorum, çünkü destekleri olmadan bu olay gerçekleşmesi zordu. Bu devreyi biniciler, takımlar ve uzmanların favorilerinden biri yapan pistteki muhteşem ekibine de teşekkür ederim. dedi.

 

Local Organizer Mr. David Eli, Bugün bazılarını ilk kez, bazılarını ise beşinci kez ağırlamaktan mutluluk duyuyorum. Bu etkinliğin sadece görünen yüzü olduğumu söylemek istiyorum, ama arkamda bu etkinlikleri yüksek oranda dikkate alan çok iyi

çalışan büyük bir ekip var. Bu, burada yılın ilk etkinliği ve sadece MXGP için sezonu açan değil, aynı zamanda organizatörler olarak da açılan etkinlik. Art arda beşinci yıl için burada olmak, sadece Gençlik Hareketi ile değil, aynı zamanda FIM ve yerel makamlarla olan mükemmel ilişkiyi göstermektedir. Bu spor Neuquen'de önemli bir yer buldu, neredeyse sanki buradaymış gibi hissediyor, atmosfer harika ve Villa la Angostura'da yaşayan insanlar bu olayı kendileri gibi kabul ettiler. dedi.

Major of Villa La Angostura Mr. Gullermo Caruso Halkım bu etkinlikte her zaman harika bir parti veriyor ama bunun nedeni MXGP'ye aşık olmaları. Hepimiz çok heyecanlıydık, başlamak için istekliyiz ve yaptığımız işle de gurur duyuyoruz, buradaki tüm insanlara teşekkür etmek istiyorum.

Ayrıca Youthstream ile yerel organizatör arasında MXGP'nin önümüzdeki iki sezon için Arjantin'e geri dönmesini sağlayan yeni bir anlaşma imzalandığı açıklandı.